درباره دانشکده غیردولتی - غیرانتفاعی رفاه

درباره ما:
دانشکده غیردولتی - غیرانتفاعی رفاه ویژه خواهران در سال 1389 با دریافت مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای گسترش آموزش عالی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس مجوز شماره 15073/22 پایه گذاری گردید و فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.
ارکان موسسه عبارتند از:
1. هیأت مؤسس
آقایان: ناصر باهنر، حسین بیرشک، علی اصغر احمدی، علیرضا رحیمی، سید حسین مصطفوی، علی فتحی آشتیانی، ابوالفضل توکلی بینا
2. هیأت امنا
آقایان: ناصر باهنر، حسین بیرشک، علی اصغر احمدی، محسن اسماعیلی، علیرضا حاجیان زیاده، شهاب الدین چاوشی خانم‎ها: محبوبه مباشری، جملیه علم الهدی، مهین پناهی
3. رئیس موسسه
آقای ناصر باهنر
4. شورای موسسه
آقایان: ناصر باهنر، مرتضی گوهری پور، امیرحسین آشنا خانم‎ها: عزت خادمی اشکوری، سمانه مرادی
وظایف و اختیارات موسسه عبارتند از: فراهم آوردن امکانات لازم و متناسب با فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مرتبط در چارچوب مبانی ارزشی انقلاب اسلامی، پذیرش دانشجو پس از اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ همکاری با مراکز علمی کشور به منظور گسترش و اعتلای آموزش و پژوهش در کشور.

شرح خدمات / کالا
دانشجویان گرامی در این وبسایت می‌توانند با مراجعه به بخش سامانه دانشجویی به اقداماتی همچون انتخاب رشته اینترنتی، حذف و اضافه و پرداخت شهریه اینترنتی بپردازند.
موارد مربوط به تاریخ انتخاب واحد، حذف و اضافه و حذف اضطراری در همین وبسایت اطلاع رسانی خواهد شد، و مبلغ شهریه (ثابت و متغیر) مطابق با قوانین و مقررات مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سامانه دانشجویی محاسبه گردیده و جهت پرداخت از قسمت پرداخت الکترونیکی انجام خواهد شد.

تاریخچه
بنیاد فرهنگی رفاه پیش از انقلاب و در دوران رژیم پهلوی با تاسیس مدارس اسلامی ویژه دختران، یکی از نهادهای مردمی و انقلابی پیشرو در عرصه آموزش و پرورش عمومی بوده است. بنیان گذاران بنیاد فرهنگی رفاه افرادی چون شهید دکتر بهشتی - شهید دکتر باهنر، شهید رجایی و برخی از یاران صدیق امام (ره) بودند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مدارس اسلامی رفاه توسعه پیدا کرد و پس از فراهم شدن تاسیس موسسات آموزش غیردولتی-غیرانتفاعی برای ایجاد موسسه‌ی آموزش عالی رفاه ویژه خواهران اقدام شد. پس از دریافت مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1389 موسسه آموزش عالی رفاه پایه گذاری گردید و اکنون به لطف الهی شرایطی فراهم شده است تا بانوان مومن و علاقه‎مند به تحصیلات عالی در موسسه رفاه ادامه تحصیل بدهند. این موسسه در تیرماه 1393، بنا به مصوبه شورای گسترش آموزش عالی به دانشکده رفاه تغییر نام یافت.

رسالت و چشم انداز
مهم‎ترین رسالت دانشکده رفاه تربیت بانوانی متخصص و متعهد بر اساس معیارها و موازین دین مبین اسلام است. با آنکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی فضای عمومی جامعه، اسلامی است و به تبع شرایط حاکم بر جامعه فضای مدارس و دانشگاه‎ها نیز تغییر کرده است؛ اما برای اصلاح مسائل فرهنگی جامعه در جهت آرمان‎های امام (ره) همواره باید تلاش نمود. شکی نیست که یکی از ارکان خانواده سالم در مرتبه نخست و جامعه سالم در مرتبه بعد، وجود بانوان شایسته مورد نظر دین مبین اسلام است. رژیم پهلوی با پیروی کورکورانه از دیدگاه‎های غربی درباره‎ی نقش و جایگاه بانوان در جامعه ضربات سهمگینی را بر نسل‎هایی از بانوان ایرانی وارد کرده است. اصلاح کاستی‎ها و برنامه ریزی برای آینده در خصوص بانوان به منظور تحقق جامعه آرمانی مورد نظر اسلام که زنان جایگاه و نقش اصلی خود را در آن ایفا نمایند؛ رسالت امروزی و چشم انداز دانشکده رفاه است. در این راستا ایجاد امکان ادامه‎ی تحصیلی تا آخرین سطوح عالی آموزشی در علوم مختلف به عنوان تمهید رسالت اساسی دانشکده رفاه مورد توجه قرار گرفته است.

رشته‌های دانشکده
دانشکده در حال حاضر 655 دانشجو، شامل 555 دانشجوی کارشناسی و 100 دانشجوی ارشد می‏باشد. دانشکده رفاه در دوره کارشناسی ارشد در رشته‏ های علوم اجتماعی (گرایش مطالعات فرهنگی) آموزشی ریاضی، روانشناسی عمومی و مشاوره و راهنمایی فعالیت دارد. در دوره کارشناسی نیز رشته‎های حقوق، روانشناسی، راهنمایی و مشاوره، علوم تربیتی ( گرایش‎های مدیریت و برنامه ‏ریزی آموزشی و آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی) و الهیات و معارف اسلامی (گرایش مبانی فقه و حقوق اسلامی) دایر می‎باشد.

about me
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به دانشکده غیردولتی-غیرانتفاعی رفاه می باشد.
Copyright © 2015 Refah University. All rights reserved.
میزان شهریه دانشجویان توسط وزرات علوم تعیین و بصورت خودکار در نرم افزار سامانه دانشجویی اعمال می گردد.